Nedrží Vám nehty? Tyto 3 tipy Vám zaručeně pomohou

 
 
 
 

Nedrží Vám nehty? Tyto 3 tipy Vám zaručeně pomohou

Nehtové problémy patří k nejčastěji konzultovaným otázkám našich klientek. Je to však velmi jednoduché při dodržení pravidel, která Vám v tomto článku přiblížíme.

1. Nejdůležitější je nehtová ploténka a její příprava na přilnutí jakéhokoli materiálu k nehtu. Nehtovou ploténku musíme nejdříve odmastit a dehydratovat, jinak produkt nebude správně držet.

2. Začínáme dezinfekcí svých a klientkiných rukou. Následně odstraníme nehtovou blanku, a to buď odstraňovačem kůžičky (působí cca 2 minuty) a zatlačovač zatlačíme a zároveň odstraníme. Podle stavu ploténky a blanky to může být u některých klientek opakovaně. Zbylý odstaňovač setřeme pomocí suché buničiny. Následně nehty zmatníme pilníkem 180/180 pouze jedním směrem, abychom se zbavili mastnoty nehtu a otevřeli ho pro dokonalé přilnutí materiálu. Prach oprášíme, nestíráme ho žádnou tekutinou.

Další spôsbo odstranění nehtové kůžičky je mnohem rychlejší, pokud vlastníte brusku. Bruskou a speciální frézou na kůžičku (kužel, špička, kulička) dokážeme blanku odstranit na 100% za mnohem kratší dobu. Nehty zase jen oprášíme a postupujeme stejně jako v prvním případě.

3. Po zdrsnění nehtu a před použitím materiálu doporučujeme použít tyto dva druhy podpůrných prípavkov:

Nail prep

Zabezpečuje perfektní dezinfekci a dehydrataci nehtu a to bez jeho zbytečného poškození. Na dehydratovaný a vydezinfikován nehet je dobré použít tekutinu Super stick pro výborné přilnutí podkladové vrstvy gelu (lze také použít pod gel lak, polygél a akryl).

Super stick

Tato hypoalergenní tekutina zajišťuje vazbu mezi přírodním nehtem a dalším materiálem. Obsahuje pouze stopové množství kyselin, takže neštípe ani při případném poranění a záděry. Aplikuje se na zdrsněný nehet, a to ve velmi tenké vrstvě. Nezaschína do matné vrstvy, právě díky tomu zůstane lepkavý povrch na nehtové ploténce, který zvýší přilnutí materiálu. Doporučuje se ho dávat polymerizovat, ale není to nezbytné.